fbpx

Як впливає фізичне насилля на здатність дитини вчитися?

Чому крик та тілесні покарання шкодять розвитку дитини? Дізнайтесь про вплив насильства на гормони та мозок.

Останні дослідження показали, що перманентне насилля (наприклад крик або побиття “по попі“) з часом може призвести (а насправді, якщо малюк в цей час переживає сильний стрес, то таки призводить) до втрати рефлекса «бий або тікай» (це наш перший рефлекс, який “живе” у рептильному мозку та рятує нас від загрози) – травма порушує гормональний баланс.

Далі гормони стресу підвищуються і лишаються такими ще довго після того як небезпека минула. А кортизол стає нижчим (в нього виявили ще одну здатність – уривати стресову ситуацію даючи сигнал, що все спокійно), тобто стрес в малюка продовжується, навіть після того, як ситуація вичерпана.

В результаті, система стресових гормонів “ламається“, втрачаючи здатність миттєво повертатися в початковий стан – секреція (виділення) стресових гормонів лишається на високому рівні, що приводить до збудження.

Якщо подразник існує довго, тобто практика фізичного покарання продовжується, в дитини може повністю перебудуватися процес сприйняття на гормональному рівні. У такому випадку дитина може втратити розумову гнучкість, здатність уявляти та мріяти. А ще стресові гормони пригнічують активність в зоні Брока, а без неї ми не можемо висловлювати свої думки та почуття.

Запамятайте послідовність:

Фізичне насилля

Порушення системи стресових гормонів

Втрата здатності уявляти, висловлювати свої думки та почуття

Загалом, найчастіше такі діти не проявляють інтерес до навчання. А от в дорослому житті їм буде дуже важко будувати плани на майбутнє та будувати здорову комунікацію з іншими.

Тому, перед тим як наступний раз крикнути, подумайте, чи саме цього ви хочете для своєї дитини?

Доречі…

Зробіть навчання цікавим! Завантажуйте наші додатки і дивіться, як швидко ваш малюк почне читати.

Літери (iOS)
Літери (Android)
Склади (iOS)
Склади (Android)
Поділіться своєю любов'ю