fbpx

Свято для літер-двійнят

Якось король країни АБВляндії вирішив влаштувати велике свято і запросити туди багато гостей. Але свято було не простим, а для двійнят.

В країні АБВляндії дуже-дуже люблять свята. Є звичайні свята, як у нас в Україні – Різдво, Новий рік, Великдень, а інколи, король Бук і королева Варя придумували свято просто так, щоб підняти настрій і собі і іншим мешканцям країни.

От так от якось зібрались на вечерю король з королевою і Бук каже:

“Слухай, Варя, а давай зробимо свято близнюків? Влаштуємо великий бенкет, наготуємо різних смаколиків усі разом, і відсвяткуємо? В нас же країна повна двійнят! Що думаєш?”

“А це гарна ідея!” відповіла королева Варя.

На наступний день, по всій країні з’явилися об’яви:

Близнюки і двійнята!
Запрошуємо вас на особливе свято!
Беріть з собою свою пару
І, якщо є, беріть гітару.
Разом ми будем святкувати
Й веселі пісні всі співати.

“Ух, це ж так цікаво! Ми хочемо потрапити до палацу короля! Напевно, там буде і багато смачної їжі та танців та веселощів!” І всі мешканці АБВляндії побігли шукати свою пару.

“У мене по сусідству живе дядько Д, а через дорогу – тітка Т,” подумала вголос мала М. “Де ж живе ще одна М? Мені треба її знайти, щоб потрапити на свято до короля і королеви.”

Малу М почула її сусідка С і сказала: “Мала М, слухай, ще одна М – велика – живе біля мого брата Б на сусідній вулиці!”

“Уррра!” закричала мала М і побігла за адресою, яку їй дали. Прийшла, подзвонила у дзвіночок біля дверей, і зачекала, поки їй відкрили двері.

“Добрий день. А тут живе велика М?”

“Так, це я,” відповіла велика М.

“Мене звати маленька М. Ви чули про свято двійників? Давайте підемо разом?”

“Давай!”

У призначений день, мала М і велика М красиво вдяглись, зробили класні зачіски, прийшли до короля, і потрапили на найкращий бал у своєму житті.

Як там було весело! Стільки двійнят прийшли і всі перезнайомились один з одним. А потім, після балу, всі подякували королеві Варі та королю Буку за таку чудову ідею.

А ще, тепер мала М знала, що у неї є подружка-двійняшка – велика М – і вони часто гуляли разом в парку і ходили одна до одної в гості.


А тепер, малятка, для вас завдання – знайдіть пари навколо себе і назви їх!

  • 2 червоні речі
  • 2 іграшки
  • 2 малееееенькі речі
  • 2 зелені речі
  • 2 велииикі речі
  • 2 їстівні речі
  • 2 жовті речі

Знайшли все? Пограйте тоді в таку гру: хтось називає якусь річ, а інший знаходить щось схоже на неї – розмір, колір, або така сама річ з малими відмінностями. Наприклад:

  • “Я бачу синій м’ячик.” – “Я бачу синій блокнот.”
  • “Я бачу синій кубик.” – “Я бачу червоний кубик.”
  • “Я бачу велику кішку.” – “Я бачу велику собаку.”
Поділіться своєю любов'ю