Давайте поговоримо про успіх. Багато хто говорить про успішне життя на просторах інтернету – марафон успіху в інстаграмах, три кроки до успіху в фейсбуці, і так далі. З однієї сторони, все не так просто… а з іншої – дійсно не так і складно. Перше, що треба розуміти, чисто біологічно: успіх не для всіх, тому що успіх – це про боротьбу, в першу чергу з собою.
Вивчаючи біографії успішних людей ви побачите нелюдські порції важкої праці, цілий мішок маленьких та величезних поразок та неймовірну силу волі, яка це все долає в прагненні отримати своє. Успіх – це зовсім протиприродній стан, бо наш мозок більше все ж таки заточений на ефективність та виживання, а не на надзусилля, яких потребує УСПІХ.
Тож вчимося у великих.
Черчель сказав: “Успіх – це вміння крокувати від одної невдачі, до іншої, не втрачаючи ентузіазму.”
Це означає, що наша задача, як батьків виховати в дитині саме такий ЕНТУЗІАЗМ, щоб невдачі просто розбивалися об нього.
То як це зробити?
Працює математика, а точніше стастистика – ВИХОДИТЬ (тобто, є результат) в того, хто більше разів зробив спробу. Якщо ви вистрілите в ціль один раз, без досвіду, скоріш за все, ви промахнетеся. А якщо 5 разів? А якщо 100?
В цьому і прихований секрет успішних людей.
Їх кількість спроб майже ЗАВЖДИ зашкалює. А зупиняються вони, тільки тоді, коли отримують результат. Причому не важливо який, бо позитивний результат наближає до успіху, а негативний вказує на зміни у напрямку. Саме тому цінний будь-який результат.
По суті, він, лише одна коротка мить усвідомлення. ТОМУ «любити та поважати» варто ПРОЦЕС, тобто КІЛЬКІСТЬ СПРОБ яку було зроблено, щоб результат таки стався.
Головне правило:
Завжди фокусуйте та хваліть малечу на ЗУСИЛЛЯХ, а не на результаті.
Найбільша помилка: Хвалити (або сварити) за результат.
Памʼятаємо: результат – це сума величезної кількості НЕВДАЛИХ спроб і якщо ми на третій чи восьмій чи якийсь там спробі розчаруємося, результату не буде. Але ж важливий не стільки він, як старанність та стійкість проявлена малюком, бо саме ці якості творять успіх.
Тому, хвалити требе за СПРОБИ, за дисципліну, кількість “підходів”, нестомність та наполегливість, підбадьорювати у невдачах (бо їх статистично завжди більше), мотивувати зробити ще одну спробу і ще одну і врешті коли отримаєте результат (будь-який!!!), в дитини буде закарбовуватися:
- Що найбільш цінними були саме її спроби, її шлях.
- Що помилятися, в досягненні цілей, зовсім не соромно та не страшно, бо помилка це теж результат, який дарує досвід та підказує в який бік рухатися, а в який вже не потрібно.
Бережіть себе та своїх малюків! 🫶