Відштовхуємося від простого факту – діти до трьох років мають короткострокову пам’ять, тобто пам’ятають певні доволі яскраві та особливі, для них, події протягом певного часу, але потім, всі деталі, а іноді і самі події стираються з їхньої пам’яті. Це називається інфантильною амнезією і має досить просту біологічну причину – високі темпи вироблення нейронів у перші роки життя дитини.
Формування нових нейронів підвищує здатність дитини до навчання, але також і очищує свідомість від давніших спогадів. Учені встановили, що утворення нових нейронів у зоні мозку, яка відповідає за навчання й формування спогадів, уповільнюється лише до трьох років: саме в цьому віці переважно і з’являються довгострокові спогади.
Відтак рекомендуємо починати навчання не раніше трьох років. Взагалі звичайно, можна починати і раніше, ба більше, з причини вище, діти з року до трьох, видаються маленькими геніями і здатні до неймовірних речей – читати на пам’ять довжелезні вірші, показувати на карті всі країни світу чи називати всі літери алфавіту по порядку чи в різнобій, і це до двох! років.
Але, як каже Майкл Щур, є одне АЛЕ. Всі ці знання, скоріш за все зітруться з їх пам’яті в період з трьох до п’яти.
Розуміючи, що наш користувач – це малесенький малюк, ми постаралися зробити завдання не тільки на запам’ятовування, але й на дрібну моторику. Бо у віці карапузів, саме дрібна моторика розвиває інтелект малюкам. Це ви точно помітите коли спробуєте обвести літеру 🙂
Додаток АБВляндія побудований так, щоб розвивати не тільки пам’ять, але і інтелект, тобто не тільки базу знань, а і її використання.